ODBORNÍK

Objednání na vyšetření1.       Vyšetření se objednává výhradně přes email: rasinky@fnmotol.cz


2.       Do mailu je nutné přiložit lékařem vyplněný dotazník Klinický index rizika a PICADAR. Dále je třeba přiložit epikrízu pacienta, kde jsou shrnuty perinatální údaje a v přehledné formě popsána respirační nemocnost pacienta včetně užití ATB a dalších intervencí (adenotomie, tonsilektomie, paracentéza, gromety…). Doplňte prosím i výsledky dalších vyšetřovacích metod (např. RTG hrudníku či CT plic, kardiologie, spirometrie u větších dětí, potní test).

3.       Na základě uvedených výsledků bude vyhodnoceno riziko PCD a priorita vyšetření, dle toho bude stanoven termín vyšetření (čekací lhůta 3-6 měsíců).


4.       Na vyšetření se pacient dostaví s poukazem na vyšetření/ošetření K. Před vyšetřením je třeba alespoň 1 den předem vynechat kapky do nosu s anemizačním účinkem (Nasivin, Sanorin) a nasální steroidy. Vhodné jsou naopak přípravky s mořskou solí z lékárny (podávané sprejem či nosní konvičkou). V případě vleklého respiračního infektu a zahlenění je vhodné před samotným vyšetřením naplánovat ATB přeléčení – např. co-amoxicillin na 10-14 dnů.


Děkujeme za spolupráci.